19 maja 2016

Ojciec strzela do laptopa córki - socialmedia madness

Ojciec strzela do laptopa córki - socialmedia madness
Kilka lat temu zobaczyłem to wideo po raz pierwszy i byłem zszokowany. Zresztą nie tylko ja, bo w sieci było wówczas 5 dni i już miało ponad 22 miliony otwarć (!), co w tak krótkim czasie jest zdecydowanie wyjątkowym wynikiem. …ale o co chodzi? Wideo przedstawia jak ojciec odpowiada na list córki na Facebooku i …strzela do jej komputera, a wszystko nagrane i zamieszczone na Youtube.
Zresztą, może zamiast wyjaśniać polecę obejrzeć sobie poniższe nagranie wideo:


Rodzicielstwo na facebooku: Dla niespokojnych nastolatek
(org.: Facebook Parenting: For the troubled teen.)

Film ten wywołał burzę w amerykańskim Internecie i w sumie nie ma się czemu dziwić, skoro ojciec nastolatki strzelał do jej laptopa. Choć muszę przyznać mu odrobinę racji to moim zdaniem takie metody, są zdecydowanie niewłaściwe. Jego zachowanie w sumie świadczy o tym, że raczej mało rozmawia ze swoją córką.
Jakkolwiek jednak chciałbym o tym myśleć to prawda jest taka, że nastolatki w dzisiejszych czasach mają zdecydowanie większe pole do popisu pod względem tak zwanego buntu młodzieńczego, niż miało to miejsce nawet kilka lat temu. Co gorsza w przypadku tego ojca cała sprawa wyszła na jaw stosunkowo szybko, ale proszę sobie wyobrazić jak wielu rodziców w Polsce byłoby w stanie sprawdzić co też ich nastoletnia pociecha wyczynia w sieci? Obawiam się, że zaledwie niewielki procent. …zatem uważajcie rodzice na to co wasze dzieci wyprawiają w sieci, bo możecie się później zdziwić kiedy wszyscy wokół będą patrzeć na was krzywym wzrokiem, a wy nawet nie będziecie wiedzieć dlaczego tak się dzieje.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz