7 lipca 2010

Metropia - cały film online

Obejrzałem Metropię i moim zdaniem jest to godny uwagi film animowany. Oto zwiastun tego filmu, który na całe szczęście najprawdopodobniej będzie tylko w wersji z napisami.

Uprzedzam, że jest to animacja science-fiction na dodatek w europejskim wykonaniu, jego reżyserem jest Tarik Saleh. W skrócie mówiąc, żeby nie zdradzać zbyt wiele, fabuła filmu "Metropia" jest przerażającą wizją Europy w czasach, gdy kończą się światowe zapasy ropy naftowej...
Metropia - film animowany. Futurystyczna, przerażająca wizja Europy w czasach, gdy kończą się światowe zapasy ropy naftowej.
Na polskiej stronie filmu "Metropia" można znaleźć wiele interesujących informacji na temat reżysera i samego filmu. Ja jednak jako miłośnik tego rodzaju kina mogę powiedzieć, iż jest to wspaniały film i to nie dlatego, że jestem zdania, że animowane science-fiction jest wspaniałą sztuką. Moim zdaniem jest to taki rodzaj sztuki, gdzie jedynie wyobraźnia tworzy jakiekolwiek ograniczenia i co ciekawe, przez to upodabnia film do książki. Jest kilka szczególnie wartych uwagi filmów tego rodzaju, jednak dopiero od czasu wydania Gwiezdnych wojen w wersji animowanej rozpoczął się mały bum w ich powstawaniu, który mnie bardzo ucieszył. Proszę zwrócić uwagę, że większość animacji science-fiction jest wręcz najeżona nowymi szczegółami, często dziwacznymi, jak styl ubierania stylistyka urządzeń domowych, komputerów itd. Oglądając film "Metropia" byłem zaskoczony jak bardzo ubogi ten film jest w tej kwestii, jednak wyrównuje wszystko sposobem ujęć, jakością grafiki i animacji, a zwłaszcza tematem.
Podsumowując mogę powiedzieć tak, jest to interesujący film o błyskotliwie podanym temacie. Zaznaczam od razu, że choć jest to animowany film, to zdecydowanie jest skierowany do widza dorosłego. 
Film w Polsce jest dystrybuowany przez GutekFilm - Metropia, aczkolwiek można znaleźć cały film z polskim lektorem na serwisie Youtube (poniżej)

Cały film Metropia na youtube z lektorem pl.

Podaję link i zamieszczam ten film w tym wpisie ponieważ, choć z jednej strony uważam, że film powinien być dostępny dla każdego widza za darmo, to jednak z powodu osób takich jak ów ktoś kto zamieścił ten film na serwisie Youtube (najprawdopodobniej nielegalnie) twórcy takich filmów często mają kłopoty finansowe. Mam zatem nadzieję, że dzięki mojemu wpisowi, to jeśli ten film został zamieszczony nielegalnie to znacznie szybciej zostanie usunięty.
Jest to chyba jedyna metoda jaką można "wojować" z takimi zachowaniami, bo niestety obecnie procedury wymagają, aby to sam autor zgłosił naruszenie swoich praw autorskich, co niestety skutkuje tylko jednym, masową ilością naruszania tych praw.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz