6 lipca 2010

Incepcja - cały film online

Incepcja - cały film online za darmo (lektor pl)
Incepcja (eng. Inception) to film z gatunku science-fiction w którym główną rolę zagrał Leonardo DiCaprio, a jego twórcą i reżyserem jest Christopher Nolan. Film ten zdobył 4 Oskary (za najlepszy dźwięk, montaż dźwięku, zdjęcia i efekty specjalne). Nic zatem w tym dziwnego, że oglądając film zwraca się nie tyle uwagę na poziom gry aktorskiej, która również jest na bardzo wysokim poziomie, ile na efekty specjalne które faktycznie wykonane są na najwyższym poziomie. Starając się nie zdradzać fabuły objaśnię znaczenie słowa "Incepcja". Słowo "inception" istnieje w języku angielskim, jednak w języku polskim nie ma takiego słowa (jest neologizmem powstałym od tytułu tegoż właśnie filmu). Tytuł powstał natomiast z bardzo fajnej zabawy słownej. Otóż inception w j.ang. oznacza - rozpoczęcie, początek i teoretycznie można by tak właśnie przetłumaczyć tytuł, jednak nie byłoby to właściwe, ponieważ w tytule zawarta jest również łamigłówka językowa polegająca na tym, że słowo to składa się z dwóch "części" in + ception, gdzie pierwszy składnik jest dość prosty w znaczeniu "w" jednak drugi jest końcówką słowa "conception" czyli "pomysł" (lub idea). To ogólnikowe wyjaśnienie, ale mam nadzieję, że będzie pomocne i jednocześnie nie zdradzi zbyt wiele z treści filmu. Zainteresowanych znaczeniem tego słowa zachęcam również, aby zerknęli na dyskusję na temat znaczenia tytułu "Incepcja" na Filmweb.pl 
Film "Incepcja" jest zdecydowanie godnym uwagi, nie tylko dla osób interesujących się tematyką science-fiction, ale dla każdego widza ceniącego sobie dobre kino. 
Zapraszam też na oficjalną stronę tego filmu Inception movie WarnerBros gdzie można zobaczyć zwiastun, jak również zakupić film w różnej formie (zarówno na płytach, jak też i online). 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz