25 czerwca 2010

"Zeitgeist" the movie by Peter Joseph - cały film online

"Zeitgeist" - cały film online (lektor pl)
"Zeitgeist" (z niem. duch czasu, duch epoki) – amerykański film dokumentalny w reżyserii Petera Josepha. Został udostępniony w internecie poprzez serwis Google Video w czerwcu 2007. Wersja zremasterowana została zaprezentowana na światowej premierze 10 listopada 2007 roku na festiwalu Artivist. Najczęściej oglądany film na Video Google w 2008 roku.
Produkcja składa się z trzech części:
- The Greatest Story Ever Told – poświęcona podstawom religii chrześcijańskiej, którą porównuje z kultami solarnymi, zaprzeczając tym samym istnieniu Jezusa Chrystusa.
- All the World's a Stage – analizuje fakty na temat zamachów 9/11, próbując udowodnić, że za zamachami stoi rząd Stanów Zjednoczonych.
- Don't Mind the Men Behind the Curtain – przedstawia tezę głoszącą, iż świat w znaczącym stopniu kontrolowany jest przez oligarchię finansową, które dążą do powstania rządu światowego i absolutnej kontroli jednostki. Cel ma zostać osiągnięty za pomocą najnowszych zdobyczy techniki i medialnej kampanii strachu. Ostatecznie ma to doprowadzić do wszczepienia ludziom chipów RFID.
Jeśli ktoś jeszcze tego filmu nie oglądał to zapewniam, że jest to obowiązkowa pozycja wśród filmów wartych obejrzenia. Zwłaszcza, że film ten rozpoczął ruch społeczny o tej samej nazwie, który do dzisiejszego dnia znacznie się rozwinął.
Oryginalna strona filmu: Zeitgeist

Film "Zeitgeist" by Peter Joseph - cały film z lektorem w języku polskim (znaleziony na serwisie Youtube)


Polska strona ruchu Zeitgeist: Zeitigeist polska

Kolejne części cyklu "Zeitgeist", również możesz znaleźć na naszej stronie:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz