25 maja 2010

Pieniądze z bloga - czy jest to możliwe?

Będę dzisiaj pisał o zarabianiu pieniędzy z blogu (lub strony internetowej) ...lub raczej o pozycjonowaniu naszego bloga (lub strony internetowej). Ponieważ są sposoby zarabiania na blogu (jak reklamy wszelkiego rodzaju), ale będąc szczerym blog jest formą kontaktu lub prezentacji. Jestem zdania, że blog nie służy bezpośrednio do otwierania na nim jakiegoś interesu, ale może być pomocny w nawiązaniu kontaktu z autorem lub grupą ludzi czytających dany blog. Moim zdaniem to jest sposób na użytkowanie bloga. Ludzie najczęściej używają je jako pamiętniki i bardzo mi się to podoba. Jednakże blog może również być formą pracy. Łatwo jest uzyskać z niego niewielki dochód (na prawdę  raczej niewielki), ale czasem jest tak, że jeden dzień może wszystko zmienić. Aby uzyskać większe kwoty z bloga potrzebny jest do tego pewien trick. Jak to zrobić?
...więc to proste, ale jest w tym pewien szkopuł, ponieważ to nie jest zależne od nas. Zależy to od liczby czytelników bloga. Ktoś może powiedzieć, że ta liczba zależy od stylu pisania, bo możemy pisać o czym chcemy, ale musi to być interesujące. Wówczas taki blog będzie miał dużą liczbę czytelników. Czy to prawda? ...cóż, zobaczymy ponieważ ja myślę, że to wszystko zależy od słów jakich używamy pisząc bloga. Pełno jest blogów w sieci które służą do zarabiania pieniędzy dla ich właścicieli. Jak oni to robią? Jak to działa? Myślę, że to proste, każda wyszukiwarka używa pewnych słów kluczowych które to są najczęściej wyszukiwanymi. Tak więc, powinno to znaczyć, że wystarczy pisać bloga używając takich słów. Aby to sprawdzić przeprowadzę pewien eksperyment. Zacznę po prostu pisać bloga używając właśnie takich słów kluczowych wśród których są: "pieniądze", "sex", "praca", "zabawne" i wiele innych które to są jednymi z najbardziej wyszukiwanych słów w wyszukiwarkach internetowych. Jednak takie działania mają swoje reguły. Można pisać bloga używając tylko jednego słowa (z takich kluczowych) i wcale nie pomoże to uzyskać świetnych rezultatów, ponieważ wyszukiwarki równie łatwo mogą dodać jak i usunąć taki blog ze swojej listy.
Piszę o tym ponieważ często dostaję pytania o to, czy zarabiam na blogu i w jaki sposób to robić. Dlatego też pisząc o tym mam nadzieję, że przybliżyłem choć odrobinę sam temat, bo to co napisałem jest zaledwie wstępem do podstawowej wiedzy z zakresu SEO czyli pozycjonowania stron internetowych (z angielskiego SEO - Search Engine Optimization). Starałem się napisać to najprościej jak to możliwe by zostać zrozumianym i mam nadzieję, że wszyscy zrozumieli o czym pisałem. ...jeśli jednak ktoś ma więcej pytań, może poczytać na temat pozycjonowania tu:


oraz tu:


...no i mamy, i jest to prostsze niż myśleliśmy, prawda? W takim razie możemy zacząć pozycjonować naszego bloga.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz