25 kwietnia 2010

What the bleep do we know? (cały film online)

Kolejnym filmem ruchu New Age (przynajmniej moim zdaniem do takich należy) jest film "What the bleep do we know?" Tłumaczenie tytułu jest dość skomplikowane i choć popularnie jest tłumaczony "W co wierzymy?" to jest to trochę bardziej skomplikowane, ponieważ słowo "bleep" nie posiada odzwierciedlenia w jednym słowie języka polskiego. Oznacza ono dźwięk w telefonie, brzęczyk, lub szmer do usunięcia. Oto z jakiego powodu to tłumaczenie jest tak złożone, ale pozostańmy przy popularnym tytule, bo tytuł anglojęzyczny korzysta z bardzo sprytnego chwytu marketingowego. Jest to film, który w Polsce jest znany zaledwie w nielicznych kręgach, a wielka szkoda. W przeciwieństwie do filmu "Sekret" który przedstawiał raczej intuicyjne argumenty, film "What the bleep do whe know?" prezentuje wypowiedzi profesorów fizyki, medycyny, biologii. Autorzy tego obrazu starają się prowadzić argumentację najbardziej jak to możliwe w sposób naukowy. Moim zdaniem dość mało to wszystko konkretne, zwłaszcza biorąc pod uwagę późniejsze komentarze kilku z osób wypowiadających się w tym filmie. Otóż kilku z profesorów po obejrzeniu filmu w którym zostały wykorzystane ich słowa podali do publicznej wiadomości, że ich wypowiedzi zostały "przekręcone". Ciekawe, że zaledwie kilku z nich się wzburzyło przeinaczeniem ich wypowiedzi i tylko jeden z nich złożył w tej sprawie skargę. 
Zwiastun filmu "What the bleep do we know?"
Autorzy zarówno "What the bleep do we know?" jak i "Sekret"-u dają jasno do zrozumienia, że każdy z nas ludzi ma możliwość dokonywania wręcz nadludzkich zmian. Zastanawiające jest, jednak to wszystko co można usłyszeć w obu tych filmach. Ja przyznam się, że po obejrzeniu "What the bleep do whe know?" zacząłem się zastanawiać nad tym w jaki sposób my ludzie kreujemy świat wokół siebie. Każdy człowiek chyba zgodzi się ze zdaniem, że to myśl popycha nas do działania, prawda? Jest to zatem pewien przykład mocy sprawczej naszych myśli. Wielu z nas zauważyło też pewien bardzo interesujący fakt, że kiedy myślimy o kimś to często zdarza się, że właśnie wtedy ta osoba stara się z nami skontaktować. ...cóż pewnym jest, że nasz mózg skrywa w sobie tajemnice do których jak dotychczas nie dotarliśmy. Pewnym jest też, że kiedy w coś wierzymy łatwiej jest nam to osiągnąć. Może więc, jednak warto obejrzeć ten film i spróbować?

Film posiada własną stronę internetową WhatTheBleep.com na której można zakupić film, lub książkę. Jeśli chcesz zobaczyć trailer filmu i go zakupić zapraszam do odwiedzenia ich strony.

Poniżej cały film "What the bleep do we know?" z polskimi napisami

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz