21 kwietnia 2010

Sekret - prawo przyciągania (cały film - online)

Był czas kiedy sporo czytałem na temat ruchu kulturowego New age i całej związanej z nim oprawki. Generalnie można powiedzieć, że należę do zwolenników tego ruchu. Zwłaszcza jeśli chodzi o muzykę, która jest miła dla ucha, doskonała do zrelaksowania się i często jej słucham. Przyznać też muszę, że wiele wartości promowanych prze New age jest mi bliskich, choć bynajmniej nie zawsze są one dobrze prezentowane lub motywowane. Najciekawsze, że ruch New age wywodzi się z czasów hippisowskich i chyba w pewnym stopniu jest trochę taką odmianą współczesnego hippisowstwa. Cóż jak zwał tak zwał... Przykładem takiego kiepskiego zaprezentowania jednej z myśli ruchu New age, może być bardzo głośny swego czasu film pod tytułem "Sekret", który powstał na podstawie książki pod tym samym tytułem autorstwa Rhondy Byrne. Kiedy obejrzałem go pierwszy raz stwierdziłem: "Ot propaganda i wciskanie ludziom kitu na którym ktoś robi pieniądze.". Z czasem zacząłem myśleć o tym trochę bardziej trzeźwo i zmieniłem zdanie. Zamieszczam poniżej ten film i polecam go obejrzeć, bo warto. Choćby po to, żeby zobaczyć o co chodzi w tym całym New age. 
Zwiastun filmu "Sekret"

Ciekaw jestem waszych wniosków na temat tego filmu, bo jak już wspomniałem mi on wcale nie przypadł do gustu. Czy prawdą jest to o czym tam mówią? Tego nie wiem. Generalnie całkiem sprytny pomysł z tym sekretem, bo jak tu dowieść, że jest to prawdą i metoda ta jest skuteczna, albo też jak temu zaprzeczyć. Pewnym jest, że ludziom którzy dają wiarę tej metodzie jest łatwiej żyć i częściej się uśmiechają. To natomiast może spowodować, że jest im łatwiej odnosić sukcesy w życiu. Dodam tylko, że z angielskiego zwrot "prawo przyciągania" brzmi "law of attraction", natomiast samo słowo "attraction" posiada dwa znaczenia. Jednym z nich jest "przyciągać", drugim zaś "powab, urok lub atrakcyjność".
Jak już wspomniałem oprócz filmu "Sekret", są jeszcze inne które moim zdaniem znacznie bardziej zasługują na uwagę i zamierzam o nich tutaj napisać. Wyjaśniają one skąd wziął się taki właśnie pomysł i to dość rzeczowo, zwłaszcza w porównaniu z tym filmem. Dziś jestem ciekaw co powiecie o sekrecie :)
Tymczasem zapraszam do obejrzenia całego filmu, który znalazłem na serwisie GoogleVideo z możliwością zamieszczania na stronach co też czynię :) Miłego oglądania i ...wszystkiego co dobre życzę :

The Sekret - Prawo przyciągania (cały film online z polskimi napisami)

Zgodnie z założeniami zamieściłem cały film "The Sekret", ponieważ można odnaleźć go na stronie internetowej równie popularnej jak i serwis Youtube, a ponieważ istnieje możliwość zamieszczania tego materiału na stronie w takim razie zapewne osoba, która w ogóle uploadowała (umieściła) ten film w sieci musi zdawać sobie sprawę z tego, że powinna mieć do tego pełne prawa., Tak czy inaczej, może przyczyni się to do zamknięcia tych nielegalnych serwisów internetowych, których liczba w polskiej strefie internetowej rośnie z dnia na dzień.

Zaznaczam, że nikt z autorów strony www.kfk.pc.pl - "KFK - kilka słów do kawy" nie zamieścił w sieci prezentowanych materiałów i filmów - jedynie komentujemy i cytujemy znalezione treści w sieci internet.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz